pl en de ru

Produkty

Folia w płynie premium IZOLBET-FPP

Kod produktu: IZOLBET FPP

FOLIA W PŁYNIE PREMIUM IZOLBET FPP TWORZY WODOSZCZELNE, ELASTYCZNE POWŁOKI NA PODŁOŻACH MINERALNYCH, PŁYTACH GIPSOWO-KARTONOWYCH, PŁYTACH WIÓROWYCH.

Folię stosuje się w miejscach narażonych na kontakt z wodą, w szczególności do uszczelniania ścian i podłóg w łazienkach, kabinach prysznicowych i piwnicach (zastosowania wewnętrzne) a także do zabezpieczania przed wilgocią balkonów i tarasów (zastosowania zewnętrzne).
Folia w płynie IZOLBET FPP w połączeniu z taśmami, łatami ściennymi i narożnikami uszczelniającymi pozwala na wykonanie elastycznych połączeń całych powierzchni jak i naroży pomieszczeń, krawędzi połączeń ścian i podkładów podłogowych, przejść rur instalacyjnych i przerw dylatacyjnych. Po wyschnięciu folia stanowi bezpośrednie podłoże pod okładziny ceramiczne - glazurę, terakotę. Do przyklejania okładzin stosować klej IZOLBET KGw PLUS.

WŁAŚCIWOŚCI
Folia w płynie IZOLBET FPP jest gotową do użycia masą produkowaną na bazie dyspersji tworzyw sztucznych z dodatkami modyfikującymi. Charakteryzuje się wysoką elastycznością i dobrą przyczepnością. Jest łatwa w aplikacji, mrozo- i wodoodporna.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Powierzchnie przed naniesieniem preparatu wyreperować, oczyścić z brudu, kurzu, tłuszczu, olejów, smarów i innych materiałów pogarszających przyczepność, a następnie zagruntować emulsją gruntującą IZOLBET EG. Pozostawić do wyschnięcia (12-24h).

PRZYGOTOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA
Zawartość opakowania dokładnie wymieszać. Folię nanosić równomiernie w postaci nie rozcieńczonej, za pomocą pędzla, wałka malarskiego lub pacy w 3 warstwach. Naniesienie pierwszej warstwy wykonać za pomocą pędzla. Kolejne warstwy nanosić po wyschnięciu warstwy poprzedniej tj. po około 3h. Powstałą po związaniu powłokę końcową należy pokryć trwale posadzką lub okładziną. Do przyklejania płytek można przystąpić po 24h od naniesienia ostatniej warstwy. Temperatura podłoża i otoczenia w czasie wykonywania prac: +5°C do +25°C.

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT
Należy przechowywać i przewozić w oryginalnie zamkniętych opakowaniach
w temperaturze od +5°C do +25°C.

GWARANCJA
12 m-cy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu. Zachować oryginalne opakowanie i przedstawić rachunek zakupu.

UWAGA !
Chronić przed mrozem, przegrzaniem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

ZUŻYCIE
Około 1,5 kg/m2

OPAKOWANIE
Folia w płynie IZOLBET FPP pakowana jest fabrycznie w wiaderka z tworzywa sztucznego w ilościach: 4,1 kg i 7 kg.

ATEST
Produkt posiada Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny Nr HK/B/0696/01/2008.

Niniejsze informacje stanowią podstawowe wytyczne stosowania wyrobu, nie zwalniają z obowiązku wykonywania prac zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i przepisami BHP. Szczegółowe informacje dotyczące wyrobu znajdują się w jego karcie technicznej.